wydarzenie

Życie na dwóch biegunach. Warsztaty psychoedukacyjne online dla osób chorujących na chorobę afektywną dwubiegunową i ich bliskich.

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa?
Jakie są jej objawy? Z jakimi trudnościami zmagają się osoby z ChAD? W jaki sposób wygląda leczenie choroby? Jak wygląda choroba od środka i jak możemy wspierać osoby chore? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas warsztatów dr Natalia Wójcik psychoterapeutka i naukowczyni oraz mgr Michalina Tańska psycholożka i rysowniczka, od 3 lat zdiagnozowana na ChAD.

Dlaczego psychoedukacja dla osób chorujących jest ważna?
Choroba afektywna dwubiegunowa jest diagnozą na całe życie. Taka perspektywa może przytłaczać, jednak dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu (farmakoterapii i psychoterapii) codzienne funkcjonowanie osób chorujących może być wolne od objawów choroby. Coraz więcej badań pokazuje, że psychoedukacja jest kluczowym sposobem na wzmacnianie motywacji do leczenia i zapobiegania nawrotom.

Dlaczego psychoedukacja dla osób bliskich* jest ważna?
Moment diagnozy jest trudnym czasem nie tylko dla osoby chorej, ale również dla bliskich. Wraz z diagnozą przychodzi wiele pytań i wątpliwości gdzie szukać odpowiedzi. Jeśli wśród bliskich macie osobę chorującą na ChAD nasze warsztaty pozwolą zdobyć podstawową wiedzę o chorobie afektywnej dwubiegunowej, dowiedzieć się jak wygląda chorowanie “od środka” bezpośrednio od osoby chorującej na ChAD oraz znaleźć odpowiedź na pytanie “jak wspierać osobę chorą?”

*Osoba bliska, to każdy z kim łączy Cię częsty kontakt. Może to być osoba partnerska, rodzic, dziecko, przyjaciele, ktoś z kim mieszkasz lub współpracujesz.

REJESTRACJA:

• Wypełnij krótki formularz rejestracyjny pod linkiem: kliknij
  • Poczekaj na wiadomość e-mail (1-2 dni, sprawdź SPAM) i dokonaj wpłaty na konto podane w wiadomości w ciągu 3 dni
  • Poczekaj na potwierdzenie płatności
  • Kilka dni przed warsztatem wyślemy dedykowany link do spotkania na Google Meets 🙂

KIEDY I GDZIE:

• Dni: 28 czerwca 2023 r. (dla osób chorujących); 29 czerwca 2023 r. (dla bliskich)
  • Godziny trwania warsztatu: 18.00 – 20.00
  • Miejsce: Online, platforma Google Meets

OPŁATY:

• Koszt warsztatu wynosi 150 zł (w sumie za obie osoby)
  • Wśród uczestników warsztatów zostanie rozlosowany egzemplarz książki “Zaburzenia afektywne dwubiegunowe” autorstwa Basco i Rush

HARMONOGRAM:

1. Spotkanie dla osób chorujących: 28.06.2023 (środa) g.18:00-20:00

• Jak wygląda leczenie i psychoterapia ChAD?
  • Pomocne tipy – z czego korzystać na co dzień, żeby sobie pomóc?
  • Konwersacja: Co jest dla mnie ważne by moi bliscy wiedzieli o mojej chorobie?

2. Spotkanie dla osób bliskich: 29.06.2023 (czwartek) g.18:00-20:00

• Podstawy wiedzy o ChAD
  • Jak wygląda chorowanie od środka
  • Konwersacja: Jak wspierać osobę chorującą na ChAD?

KTO POPROWADZI WARSZTATY?

• dr Natalia Wójcik – psycholożka i psychoterapeutka. Doktor psychologii (Uniwersytet Jagielloński), aktualnie jest adiunktką na Uniwersytecie SWPS. Od lat zajmuje się psychoedukacją. Wierzy w to, że podejmowanie prób rozumienia siebie i innych oraz wzajemne wsparcie mają ogromną moc.
  • mgr Michalina Tańska – psycholożka i rysowniczka, rysuje o zdrowiu psychicznym i życiu z chorobą afektywną dwubiegunową. Chciałaby, żeby osoby potrzebujące pomocy nie bały się o nią prosić i żeby pójście do psychiatry czy psychoterapeuty było tak łatwe jak wypicie porannej kawy. Od 3 lat zdiagnozowana na ChAD.

Zapraszamy! Limit miejsc: 15