Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa?
Jakie są jej objawy? Z jakimi trudnościami zmagają się osoby z ChAD? W jaki sposób wygląda leczenie choroby? Jak wygląda choroba od środka i jak możemy wspierać osoby chore? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas warsztatów dr Natalia Wójcik psychoterapeutka i naukowczyni oraz mgr Michalina Tańska psycholożka i rysowniczka, od 3 lat zdiagnozowana na ChAD.
Dlaczego psychoedukacja dla osób chorujących jest ważna?
Choroba afektywna dwubiegunowa jest diagnozą na całe życie. Taka perspektywa może przytłaczać, jednak dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu (farmakoterapii i psychoterapii) codzienne funkcjonowanie osób chorujących może być wolne od objawów choroby. Coraz więcej badań pokazuje, że psychoedukacja jest kluczowym sposobem na wzmacnianie motywacji do leczenia i zapobiegania nawrotom.
Dlaczego psychoedukacja dla osób bliskich* jest ważna?
Moment diagnozy jest trudnym czasem nie tylko dla osoby chorej, ale również dla bliskich. Wraz z diagnozą przychodzi wiele pytań i wątpliwości gdzie szukać odpowiedzi. Jeśli wśród bliskich macie osobę chorującą na ChAD nasze warsztaty pozwolą zdobyć podstawową wiedzę o chorobie afektywnej dwubiegunowej, dowiedzieć się jak wygląda chorowanie “od środka” bezpośrednio od osoby chorującej na ChAD oraz znaleźć odpowiedź na pytanie “jak wspierać osobę chorą?”
*Osoba bliska, to każdy z kim łączy Cię częsty kontakt. Może to być osoba partnerska, rodzic, dziecko, przyjaciele, ktoś z kim mieszkasz lub współpracujesz.
1. Spotkanie dla osób chorujących: 28.06.2023 (środa) g.18:00-20:00
2. Spotkanie dla osób bliskich: 29.06.2023 (czwartek) g.18:00-20:00
Zapraszamy! Limit miejsc: 15