warsztatyp2

Zapraszamy na warsztaty z cyklu “Warsztaty z Głową”

Emocje, które towarzyszą nam każdego dnia mogą być naszym największym sojusznikiem – podpowiadają, że coś nam zagraża, że czegoś potrzebujemy, że nasze pragnienia są lub nie są zaspokajane.

Często zdarza się jednak, że tłumimy je albo nietrafnie interpretujemy ich znaczenie. Wtedy emocje przestają być naszymi sprzymierzeńcami mogą pojawić się kłopoty – stajemy się rozdrażnieni, wybuchowi, nie potrafimy określić co nas cieszy, a co wprawia w dyskomfort, często też w konsekwencji źle o sobie myślimy. Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności rozpoznawania znaczenia i źródła emocji, identyfikowania myśli, które im towarzyszą i opracowywania ich w taki sposób, by nie szkodziły nam, ale stanowiły podporę w codziennym funkcjonowaniu.

Warsztaty składają się z 3 modułów. Każdy z nich opiera się na innej technice stosowanej w pomocy psychologicznej. Zostały one dobrane tak, by jak najbardziej ułatwić uczestnikom wydobycie doświadczeń i wiedzy, którą już posiadają (a z której często nie zdają sobie sprawy), rozwinięcie jej i poszerzenie o sprawdzone metody korzystania z własnych zasobów. Techniki poznane podczas warsztatów można po warsztacie stosować samodzielne.

REJESTRACJA:

  • Wypełnij krótki formularz rejestracyjny pod linkiem: kliknij
  • Poczekaj na wiadomość e-mail (1-2 dni) i dokonaj wpłaty na konto podane w wiadomości w ciągu 5 dni
  • Poczekaj na potwierdzenie płatności
  • Przyjdź na warsztaty i rozwijaj się! 🙂

KIEDY I GDZIE:

  • Warsztaty odbędą się w poniedziałek 25 czerwca
  • Czas trwania warsztatów to 5,5h (z przerwami), od godziny 15:00 do 20:30
  • Spotykamy się w sercu Krakowa – w Ambasadzie Krakowian, ul. Stolarska 6, zaraz przy Rynku Głównym

OPŁATY:

  • Koszt warsztatów wynosi 330 zł, studenci 300 zł
  • Jeśli cena warsztatów jest dla Ciebie jedyną przeszkodą, by wziąć w nich udział – napisz do nas! Wspólnie coś wymyślimy.
  • Przy rezygnacji z warsztatów do 17 czerwca zwracamy połowę kwoty

CENA OBEJMUJE:

  • 5 godzin intensywnej pracy nad swoimi umiejętnościami rozumienia i regulacji emocji pod opieką trzech psychologów
  • Materiały szkoleniowe
  • Materiały podsumowujące (m.in. skrót warsztatów, pomoce do wykorzystania w domu)
  • Kawę, herbatę, przekąski

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

  • 15.00 – 15.30Wprowadzenie
    Na początku warsztatów przewidziane jest ćwiczenie “rozgrzewające” umożliwiające zapoznanie się uczestników i zapewnienie im komfortu. W trakcie warsztatu obowiązują zasady wzajemnego szacunku i poufności.
  • 15.30 – 16.30Moduł I – Techniki arteterapeutyczne – rysunek i kolaż
    W pierwszej części warsztatów uczestnicy rozpoczną pracę przy użyciu techniki kolażu oraz rysunku. Możliwość swobodnej twórczej ekspresji ma na celu wsparcie wyrażania emocji, z których rodzaju i intensywności czasem nie zdajemy sobie sprawy. Dla wykonania tego ćwiczenia nie mają znaczenia uzdolnienia plastyczne – techniki artystyczne mają za zadanie ułatwić kreatywne i wolne od uprzedzeń podejście do tematyki warsztatów. Refleksja podjęta na tym etapie będzie stanowiła bazę do dalszej pracy nad rozpoznawaniem znaczenia własnych stanów emocjonalnych i ich wspierającym wykorzystywaniem.
  • 16.45 – 18.15Moduł II – Techniki poznawczo – behawioralne
    Celem modułu jest zapoznanie uczestników z technikami pracy nad emocjami stosowanymi w terapii poznawczo-behawioralnej. Podczas tych ćwiczeń szczególny nacisk położony zostanie na rozpoznawanie i interpretowanie swoich emocji w powiązaniu z towarzyszącymi im objawami cielesnymi. Istotnym elementem modułu jest praca nad identyfikacją nieadaptacyjnych myśli i założeń leżących u podstaw emocji i zachowania. Uczestnicy będą mieli możliwość zweryfikowania własnych przekonań dotyczących emocji oraz zastanowienia się nad ich znaczeniem dla swojego funkcjonowania.
  • 18.30 – 19.30Moduł III – Perspektywa mindfulness
    Podczas tego modułu uczestnicy w naturalny sposób kontynuować będą rozpoczętą wcześniej tematykę radzenia sobie z emocjami poprzez pracę nad swoim doświadczeniem w oparciu o techniki uważności (mindfulness). Uczestnicy będą mogli pogłębić refleksję nad relacją emocji do stanu swojego ciała i umysłu. Szczególny nacisk położony zostanie na ćwiczenie świadomego oddechu – skupieniu się na “tu i teraz”, akceptacji emocji i pojawiających się myśli.
  • 19.30 – 20.30Integracja wiedzy i podsumowanie warsztatów
    Po zakończeniu wszystkich modułów przewidziany jest czas na utrwalenie i podsumowanie informacji zdobytych podczas trwania warsztatów oraz podzielenie się refleksjami związanymi z doświadczaniem i przeżywaniem poszczególnych ćwiczeń.

KTO POPROWADZI WARSZTATY?

  • Anna Bańbura – psycholog, psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, obecnie doktorantka w Zakładzie Psychologii Zdrowia, w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła Szkołę Trenerską organizowaną przez Wszechnicę UJ. Jest członkiem projektu, w ramach którego analizowane są odmienne stany świadomości.
  • Marta Kuczek – psycholog, psychoterapeutka w trakcie czteroletniego akredytowanego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, zgodnego ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zrealizowała ścieżkę specjalizacyjną z psychologii klinicznej. Obecnie doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się badaniem procesów pamięciowych.
  • Natalia Wójcik – psycholog, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się zjawiskiem samokontroli i wpływem uważności (mindfulness) na podejmowanie wysiłku umysłowego. Bierze udział w czteroletnim studium psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej zgodnym ze standardami EABCP. Ukończyła 8-tygodniowy Kurs Redukcji Stresu Mindfulness w metodologii Breathworks.

WEŹ EMOCJE W SWOJE RĘCE!

Napisz do nas

Nie ma nas teraz w pobliżu. Zostaw wiadomość, a odpiszemy najszybciej jak to możliwe :)

Not readable? Change text.