Przykłady miejsc oferujących doraźne zdalne wsparcie psychologiczne

Instytut Psychologii Zdrowia PTP – Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123 – bezpłatny telefon, codziennie od 14:00 – 22:00
Informacja ze strony “Telefon powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni skierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnosprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.”
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html

Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwahttps://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt
Informacja ze strony: “Nasze wsparcie kierujemy w szczególności do:
członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zagrożeniem koronawirusem,
osób objętych kwarantanną,
osób, które w związku z wprowadzonymi ograniczeniami straciły z dnia na dzień źródło dochodu,
osób, które są w kryzysie psychicznym i odmówiono im innej formy pomocy ze względu na pandemię (np. przyjęcia na oddział dzienny szpitala psychiatrycznego)”

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie – całodobowe i nieodpłatne wsparcie psychologiczne.
tel: 12 421 92 82 czynny przez całą dobę lub tel. kom. nr 502 273 430 w godzinach 8.00–20.00.
https://www.facebook.com/oikkrakow/ – jeśli chcesz umówić się na konkretną godzinę rozmowy
“Placówka oferuje również wsparcie na WA i Skypie po wcześniejszym umówieniu z psychologiem.”

ePsycholodzy.pl – kontakt ze specjalistami online i bezpłatnie
e-mail: info@epsycholodzy.pl
telefon: 515-520-947 (poniedziałek – piątek od 10:00 do 16:00)

Fundacja Bez Klamek – bezpłatne wsparcie psychologiczne https://www.facebook.com/spotkaniabezklamek/ 
Informacja z FB “Jeśli obecna sytuacja wywołuje w Was lęk, czujecie się przytłoczeni napływającymi informacjami, trudno Wam odnaleźć się w nowych warunkach pracy i spędzania większości dnia w domu lub potrzebujcie rozmowy z drugim człowiekiem, ponieważ nowe regulacje powodują, że czujecie się bardzo odizolowani – zgłoście się. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo (kontakt@fundacjabezklamek.pl), odpiszemy Wam z propozycją najbliższego możliwego terminu rozmowy z psychologiem.
Ważne informacje:
– Jest nas niewiele, więc czas oczekiwania na rozmowę może być różny, ale zrobimy co w naszej mocy by udzielić Wam wsparcia. W sytuacji dużego zainteresowania wskażemy miejsca, które również prowadzą zdalne wsparcie psychologiczne.
– Rozmowa może trwać do 50 minut i jest bezpłatna.
– Oferowane wsparcie nie ma charakteru psychoterapii. Jeśli macie możliwość kontaktu z Waszymi terapeutami, zachęcamy do pozostania przy tej formie pomocy, z której dotychczas korzystaliście.
– W nagłych przypadkach kryzysu psychicznego zachęcamy do skorzystania z telefonu zaufania.”

Proximed https://www.facebook.com/proximedkrakow

“Bezpłatna pomoc psychologiczna online dla osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą skorzystać z samoizolacji, w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego”; (tj. przedstawicieli zawodów medycznych, funkcjonariuszy służb mundurowych, pracowników transportu – w tym dostawców i kurierów; sprzedawców, pracowników Sanepidu, psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów)”

Widzialna Ręka (różne miasta)- grupy na Facebooku, w których ludzie oferują pomoc różnego rodzaju: w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, prowadzą bezpłatne konsultacje psychologiczne albo oprowadzają z kamerą po lesie, organizują zajęcia dla dzieci, naukę języków, programowania, gry na gitarze…

Napisz do nas

Nie ma nas teraz w pobliżu. Zostaw wiadomość, a odpiszemy najszybciej jak to możliwe :)

Not readable? Change text.